The Same

Kocham być kobietą / MODA – elegancko ale na luzie

Mama na zakupach – gdzie po oryginalne ubrania

Jak zaplanować zakupy, gdy siłą rzeczy musi nam towarzyszyć dziecko. Co wziąć pod uwagę, żeby był to dobrze wykorzystany i owocny czas, a nie walka z przeciwnościami i rozdrażnionym malcem. Dokąd najlepiej udać się na zakupy po oryginalne ubrania by osiągnąć cel i nie stracić przy tym nerwów. Oto praktyczne porady, gdzie najlepiej w Warszawie odnajdzie się Mama na zakupach.

Mama na zakupachPodobno kobiety kochają zakupy, a godziny spędzone na przeglądaniu ubrań mogą stanowić wspaniale relaksującą rozrywkę. Jeśli wierzyć serialowi „Sex w wielkim mieście”, to  zakupy w towarzystwie koleżanek mają też wartość terapeutyczną.  No cóż, zdania w tej kwestii są mocno podzielone i o ile bez wątpliwości możemy przyjąć iż, wygląd zewnętrzny jest dla znakomitej większości kobiet bardzo ważny, to kwestia tego ile czasu jesteśmy w stanie poświęcić temu zadaniu jest już bardzo indywidualna. Np. singielka, jeśli tylko ma na to ochotę, może spędzić cały dzień na poszukiwaniu kozaków w odpowiednim odcieniu, ale już dla mamy z małymi dziećmi zakup ubrania dla siebie będzie elementem zdecydowanie większej układanki logistyczno – organizacyjnej.

Poniżej przedstawiamy wybrane miejsca na „ciuchowe zakupy” widziane oczami mamy z małymi dziećmi. Celowo pomijamy popularne „sieciówki”, których chyba nie trzeba nikomu przedstawiać i skoncentrujemy się ma miejscach, gdzie można kupić ubrania niezależnych projektantów i młodych marek modowych. Na razie nie ma w Polsce centrów handlowych skupiających wytwórców mody niezależnej, więc nabycie czegoś oryginalnego będzie wymagało trochę zaangażowania.

Ponieważ dla mam czas jest wyjątkowo rzadkim zasobem to naturalnym wyborem są zakupy przez internet.

Aktualnie w Polsce funkcjonuje kilka platform oferujących ubrania polskich projektantów. Ich wielką zaletą jest to iż, w jednym miejscu można obejrzeć ofertę setek marek. Niewątpliwym minusem jest natomiast to, iż firmy te nie mają fizycznych magazynów i funkcjonują jedynie na zasadzie wirtualnego pośrednictwa, w konsekwencji chcąc przymierzyć kilka ubrań może okazać się, że przez tydzień będą do nas napływać przesyłki z rożnych stron Polski i dodatkowo za transport każdej zapłacimy oddzielnie.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zakupy przez internet  jest zakup bezpośrednio przez witrynę wybranego projektanta. Tam zawsze znajdziemy najświeższą ofertę, opisy produktów nie są ograniczone szablonem platformy, a bezpośredni kontakt będzie sprawniejszy w razie dodatkowych pytań.

targi mody warszawa

Jeśli tylko uda Ci się wygospodarować trochę czas, to kolejnym miejscem, w które warto się udać w poszukiwaniu mody autorskiej są tak zwane „targi modowe.”

Obserwuj media społecznościowe w poszukiwaniu informacji o terminach i miejscach, w których będą organizowane. O największych polskich targach mody informujemy również na naszej stronie w zakładce „Gdzie nas znaleźć”. Główne imprezy targowe odbywają się w halach o dużej powierzchni i jednorazowo można znaleźć tam nawet ponad 300 wystawców. Liczba prezentowanych marek jest największą zaletą tego typu imprez, nigdzie nie znajdziemy tak wielu projektantów w jednym miejscu. Można oglądać, targować się, wybierać. Targom często towarzyszą zloty foodtracków, gdzie w przerwie między zakupami można spróbować zdrowych potraw z różnych krajów.

Jednak z punktu widzenia mamy na zakupach, tego typu wydarzenia mają też swoje cienie. Najczęściej powierzchnie, w których są organizowane nie są miejscami typowo komercyjnymi i mogą być pozbawione podstawowej infrastruktury, jak np. toalet lub dostatecznej liczby przymierzalni. Standardem wśród organizatorów targów jest upychanie jak największej liczby wystawców. W efekcie komunikacja między stoiskami jest utrudniona, a poruszanie się z wózkiem może stanowić prawdziwe wyzwanie.

Butik Ptasia 6

W poszukiwaniu oryginalnych ubrań warto udać się do butiku multibrandowego oferującego niezależną polską modę.

Miejsce tego typu jest wciąż niewiele i rzadko znajdują się przy ulicach handlowych. Informacji o nich najlepiej szukać w internecie. Na podstawie własnych doświadczeń możemy podzielić się opinią na temat Warszawskiego butiku Ptasia 6 Polscy Projektanci. Butik Ptasia 6 Polscy Projektanci znajduje się w samym centrum Warszawy, dosłownie tuż przy Halach Mirowskich. Mama na zakupach znajdzie tu przestronne i ekskluzywne wnętrze oferujące duży wybór ubrań od prawie 30  polskich marek modowych.

Miejsce to ma ciekawy wystrój, ekspozycja ubrań nie przytłacza a między wieszakami swobodnie można poruszać się z wózkiem. W przymierzalni znajduje się kanapa, na której dzieci mogą poczekać gdy mama przemierza ubrania. Można zaparkować przed samym wejściem do butiku bądź przyjechać komunikacją miejską wysiadając na placu Bankowym – metro Ratusz lub przystanku Hala Mirowska, co daje dodatkową korzyść zrobienia zakupów na najsłynniejszym Warszawskim bazarze ze zdrową żywnością. Butik Ptasia 6 Polscy Projektanci tworzy wiele topowych polskich marek oferujących modę damską. Niespodzianką dla klientek-mam może być fakt, że w asortymencie butiku przy Ptasiej, poza dodatkami w postaci biżuterii czy torebek, znajdą również takie same ubrania dla mamy i córki od The Same. Tak więc odwiedzając butik Ptasia 6 mama ma możliwość nie tylko opuścić go kompletnie ubrana – może nawet wyjść ubrana w komplecie z córeczką 😉

Butik Ptasia 6 Polscy projektanci umożliwia także zakupy przez internet na stronie http://sklep.ptasia6.pl Na miejscu jednak wybór ubrań jest znacznie większy, a w zakupach pomoże wykwalifikowany personel, czasem styliści lub projektanci we własnej osobie. Zachęcamy do odwiedzenia tego przyjaznego mamom miejsca i podzielenia się z nami opiniami z wizyty. Jesteśmy pewne że Mama na zakupach znajdzie tu dokładnie to czego potrzebuje.

Butik Ptasia 6 Polscy Projektanci
ul. Ptasia 6, Warszawa
pon-pt 11.00-19.00, sob. 10-15.00
tel 733 874 609
[email protected]
www.ptasia6.pl

Leave A Comment