The Same

MODA – elegancko ale na luzie

Wygodnie czy elegancko? Musimy wybierać?

Znacie to uczucie, gdy po całym, długim dniu w pracy bądź szkole wracacie do domu i możecie wreszcie zrzucić z siebie krępujące, oficjalne spódnice i żakiety? Ten moment relaksu, odprężenia… Każdy w swoim życiu wchodzi w różne role społeczne – w pracy jesteśmy szefami, sekretarkami, twarzami firmy. Profesjonalni, o nienagannym wyglądzie. W domu – mamami, żonami, mężami – po prostu sobą. Nic dziwnego więc, że wyjście z jednej roli i wejście w inną sygnalizujemy zmianą stroju. Ach, gdyby tak zawsze można było być zrelaksowanym, gdyby dało się nosić tylko to, co wygodne… A może się da?

Oczywiście praca i oficjalne sytuacje życiowe rządzą się swoimi prawami, nie możemy z nich zupełnie zrezygnować, nie możemy też buntować się przeciwko dress codowi, który nas wówczas obowiązuje. Wiele możemy zmienić jednak dzięki swojemu nastawieniu do ubioru. Jeśli będziemy wybierać ubrania, które są eleganckie i wygodne jednocześnie, podział na „wyjściowe” i „domowe” przestanie istnieć. A takie ubrania naprawdę istnieją. Uszyte z miłych w dotyku, wysoko jakościowych materiałów. Bez drapiących suwaków i guzików. Takich bluzek i spodni wcale nie chce się zmieniać na dres zaraz po przyjściu do domu.

A co jeśli zawód o wysokim prestiżu społecznym zwyczajnie wymusza na nas zakładanie formalnych do granic możliwości garniturów i garsonek? Cóż, tego nie przeskoczymy, ale po pracy i w weekendy przecież możemy nosić się o wiele mniej zobowiązująco. Wiemy, że formalność na co dzień powoduje, że w wolnych chwilach chcielibyście całkowicie się od niej odciąć. W porządku, ale nie musicie od razu wskakiwać w stary, sprany i bezkształtny dres. Na weekendowy luz najlepsze są ubrania stylowe i komfortowe jednocześnie. Na przykład tunika dresowa. Nosząc ją, myślicie tylko o tym, jak wygodnie i przyjemnie jest ją mieć na sobie. Inni natomiast myślą o tym, jak pięknie i elegancko w niej wyglądacie.

Bo „lazy Sunday” należy się każdemu z nas. Ale uwierzcie nam, że lenistwo w dobrze skrojonej i po prostu ładnej tunice dresowej smakuje o wiele lepiej, niż w powyciąganej pidżamie.

Leave A Comment